ŞART VE KOŞULLAR

KULLANIM ŞARTLARI

horecasepeti.com gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. Müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişiklik için ek bir ücret talep edilmez.

18 yaşından küçük kişiler horecasepeti.comom ‘dan alışveriş yapamaz.

horecasepeti.com ‘dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

horecasepeti.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. Fiyatları döviz cinsinden olan ürünlerin fiyatları, TCMB döviz alış kurundan TL’ye çevrilir. Alışverişiniz sırasında size bildirilen fiyatlara KDV dahildir. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından horecasepeti.com sorumlu değildir.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza…) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

horecasepeti.com sattığı yüzbinlerce ürün için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilirler. Böyle durumlarda da ilgili bölümümüz tarafından size e-mail ile bilgi verilir ve ürün bedeli için de kredi kartınıza iade oluşturulur.

Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı  kargo ile yapılmaktadır ancak ebat ve ağırlık bakımından kargo ile gönderilemeyecek sipariş teslimatları Ambar ile yapılır.

Siparişlerin teslimat süreleri 1-6 gün arası değişmektedir.

Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda info@horecasepeti.com’a yazarak, durumun bize bildirilmesi gerekmektedir. Kargo Şirketi tarafımızdan aranarak, üyemize, paketinin teslim tarihi hakkında bilgi verilecektir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden: Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak info@horecasepeti.com’a bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. horecasepeti.com sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. Ürün iadesi hakkında detaylı bilgi için arayınız .(*0216 414 34 34*)

horecasepeti.com’dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.